У 1956 році Конференція із загального обслуговування АА США та Канади одноголосно прийняла таку заяву “Політика зв’язків з громадськістю АА”:

 

У всіх суспільних відносинах, єдина мета АА полягає в наданні допомоги алкоголіку, який все ще страждає. Завжди пам’ятаючи про важливість особистої анонімності, ми віримо, що це може бути зроблено, коли ми повідомляємо його і тих, хто може бути зацікавлений в його проблемі, про наш власний досвід – як окремих членів та як товариства про те, як ми вчимося жити без алкоголю.  Ми віримо, що наш досвід  повинен бути доступним даром для усіх, хто виявить щире зацікавлення. Ми віримо, що усі наші зусилля у цій справі повинні завжди віддзеркалювати нашу вдячність за дар тверезості та наше усвідомлення, що багато людей поза АА є також стурбованими серйозною проблемою алкоголізму.

 

Це твердження відображає давню традицію АА не шукати гласності задля рекламних цілей, а завжди бути готовими співпрацювати з представниками всіх засобів масової інформації, які шукають інформацію про програму одужання або про структуру Товтовариства.

AА займається тільки особистим одужанням і подальшою тверезістю окремих алкоголіків, які звертаються до Товариства за допомогою. Анонімні Алкоголіки – це не релігійна організація, вона не займається  дослідженням алкоголізму, медичним або психіатричним лікуванням або освітою, хоча її члени можуть брати участь в таких заходах, як окремі особи.


Хто відповідає за рекламування АА?

Традиція АА щодо громадських зв’язків завжди зосереджувалась на привертанні, а не рекламі. АА ніколи не домагається рекламування, але завжди тісно співпрацює з відповідальними представниками преси, радіо, телебачення, кіно та іншими засобами масової інформоції, котрі шукають інформацію про програму одужання.

На національному та міжнародному рівнях звістки про АА поширюються через Комітет громадської інформації  Ради загального обслуговування США/Канади.  В Україні, інформаційні питання та питання зв’язків з громадськістю, що стосуються комунікацій в цілому, розглядаються Радою загального обслуговування за допомогою інформаційного комітету.

Телефонуйте:

+38 096 527-87-52

+38 099 928-93-78

+38 093 573-03-55

Або контактуйте з Офісом загальногого обслуговування на імейл: aa.ua.gso@gmail.com.

АА глибоко вдячне всім своїм друзям за позитивне визнання даного руху. Воно також глибоко цінить той факт, що анонімність членів, на якій так наполягає програма, добросовісно дотримувалась усіма засобами масової інформації.

Слід також відзначити, що всередині АА, на зборах АА та поміж собою члени АА не дотримуються анонімності.


Відносини зі сторонніми організаціями

У АА є прийнятою політика “співпраці, а не приєднання” з іншими організаціями, що займаються проблемою алкоголізму. Анонімні Алкоголіки не приймають і не займаються пошуком фінансової підтримки від зовнішних джерел, і члени зберігають особисту анонімність на публічному рівні у пресі, радіо, телебаченні та медіа просторі. Досвід АА  є завжди безкоштовно доступниим для усіх, хто його шукає – підприємців, духовних лідерів, громадських груп, поліції  та багатьох інших.

АА займається виключно особистим одужанням і підтриманням тверезості алкоголіків, які звернулися до Товариства за допомогою. АА не залучається до досліджень алкоголізму, медичного або психіатричного лікування, освіти чи пропаганди у будь-якій формі, хоча члени АА можуть брати участь у такій діяльності, як окремі особи.

Ми не маємо ніякої думки з питань, що не стосуються діяльності АА. Ми не підтримуємо та не вступаємо у будь-які дискусії. АА ніколи не схвалює, не підтримує, не приєднусться, а також не висловлює поглядів про іншіпрограми у сфері алкоголізму, тому що такі дії виходили б за рамкиголовної мети Товариства.

Журналістів запрошується на AA відкриті збори, обіди, регіональні зібрання або подібні заходи. Єдиним обмеженням це прохання не розкривати ім’я будь-якого члена АА та будь яке фотографування на АА заходах.

Зберігаючи нашу традицію анонімності,  члени АА публічно не ідентифікують себе як члени АА, використовуючи свої повні імена і/або фотографії обличчя. Також, якщо фотографії обличчя та інші фотографії членів АА (які зазначені як члени АА), на яких їх легко впізнати, публікуються або транслюються, навіть якщо повні імена цих членів не вказані, – це вважається порушенням анонімності.