Чи є я алкоголік?

Якщо ви неодноразово пили більше, ніж ви збиралися або хотіли, якщо у вас з’явилися проблеми, або якщо у вас бувають провали у пам’яті коли ви п’єте, ви можете бути алкоголіком. Тільки ви можете вирішити. Ніхто в AA не скаже вам, чи є ви алкоголік, чи ні.

Якщо ви визнали перед собою: “Так, я — один з тих, хто безсилий перед алкоголем. Моє життя стало некерованим”, і прийшли до переконання — “Я не можу кинути, і мені потрібна допомога”. Це і є Першим Кроком до одужання.

Для того, щоб припинити пити — і не почати знов, існує декілька простих принципів, на які цілком можна опиратися. Ці принципи — Програма одужання “12 Кроків”. Вона допомагає нам залишатися тверезими. Можливо, це саме те, що Вам потрібне. Для того, щоб почати, спробуйте взяти до уваги декілька нескладних порад, які, напевне, виявляться для вас корисними.

Що таке АА?

Анонімні Алкоголіки це міжнародне Товариство чоловіків та жінок, які мають проблему з алкоголем. Товариство є непрофесійним, самостійним само себе утримує, багатонаціональним, аполітичним, і знаходиться майже всюди. Воно не має вимог щодо віку або освіти. Членство є відкритим для будь-кого, хто бажає зробити щось стосовно своєї проблеми з алкоголем.

Якщо я прийду на збори АА, чи накладае це на мене якісь обов’язки?

В АА немає переліку членів, ми не ведемо обліку відвідуваності. Вам не обов’язково називати своє ім’я чи розповідати про себе. Якщо ви не захочете більше відвідувати збори, то агітувати чи докучати вам ніхто не стане.

Що, як я зустріну в АА своїх знайомих?

Якщо вони там будуть, то тільки через ту саму причину, що й ви. А про те, що вони вас зустріли, вони нікому не будуть розповідати. Ставши членом АА, ви можете зберігати свою анонімніть настільки, наскільки захочете. Це одна з тих причин, через яку ми називаємося Анонімними Алкоголіками (АА).

Що відбувається на зборах АА?

На зборах АА, які бувають різними за устроєм, алкоголіки, що виступають, розповідають про те, до чого їх довела хвороба алкоголізм, що вони робили, щоб позбавитися цієї хвороби та як вони живуть тепер.

Як це може допомогти мені припинити пити?

Члени АА – не терапевти чи наркологи. Проте всі ми знаємо, що означає пристраститися до алкоголю, обіцяти собі і іншим залишити пиячити але бути не в змозі виконати свої обіцянки. Єдиний спосіб, яким ми можемо допомогти іншим вилікуватися від алкоголізму – це наш власний приклад. І люди, яка страждають від алкоголізму, приходять до нас і бачать, що ми вже припинили пияцтво та розуміють на нашому прикладі, що вилікуватися від алкоголізму цілком можливо.

Навіщо приходять на збори ті, хто вже одужав від алкоголізму?

Ми вважаємо, що “повністю одужати” від алкоголізму неможливо. Ми ніколи не зможемо пити “в компанії” або “з нагоди”. Щоб вести здоровий образ життя, ми ходимо регулярно на збори, здобуваємо там нові знання та користуємось ними. Крім цього, ми на власному досвіді переконались, що чим більше ми допомагаємо іншим алкоголікам, тем менше тягне до спиртного нас самих.

Як можна вступити в АА?

Ви стаєте членом АА як тільки про це заявите на групі АА.Єдиною умовою для членства в АА є бажання кинути пити.

Якій розмір членських внесків в АА?

Ніяких членських внесків в АА не існує. Звичайно на зборах проводиться збирання пожертвувань, і кожний дає, скільки може. Зібрані кошти йдуть на оренду приміщення, чай, допомогу новачкам і т. д.

Чи правда, що на зборах АА багато говорять про Бога?

Більшість членів АА вірять, що ми знайшли вирішення проблеми з питтям не через особисту силу волі, а через силу, могутнішу за нас. Однак, кожен визначає цю силу, як він чи вона бажають. Багато людей називають її Бог, інші думають, що це група АА, ще інші – не вірять у неї взагалі. В АА є місце для людей з усіма відтінками віри та невіри.

Чи можна прийти на збори зі своєю родиною?

Членів родини, й близьких друзів можна приводити тільки на «відкриті збори». Більш докладнішу інформацію з цього питання можна отримати від членів вашої місцевої групи АА.

Що б ви могли порадити новим членам АА?

Ми переконались в тому, що в АА одужують ті, хто:

  • утримується від “першої рюмки”
  • регулярно відвідує збори АА
  • переймає досвід від тих членів АА, які вже деякий час не п’ють
  • дотримується принципам, що наведені в Програмі АА про одужання від алкоголізму(12 кроків)

Чи є АА религійною організацією?

Ні. AA не пов’язанне з будь-якою релігійною організацією чи установою.