Чи я алкоголік?

Якщо ви неодноразово пили більше, ніж ви збиралися або хотіли, якщо у вас з’явилися проблеми, або якщо у вас бувають провали у пам’яті коли ви п’єте, ви можете бути алкоголіком. Тільки ви можете вирішити. Ніхто в AA не скаже вам, чи є ви алкоголік, чи ні.

Якщо ви визнали перед собою: “Так, я — один з тих, хто безсилий перед алкоголем. Моє життя стало некерованим”, і прийшли до переконання — “Я не можу кинути, і мені потрібна допомога”. Це і є Першим Кроком до одужання.

Для того, щоб припинити пити — і не почати знов, існує декілька простих принципів, на які цілком можна опиратися. Ці принципи — Програма одужання “12 Кроків”. Вона допомагає нам залишатися тверезими. Можливо, це саме те, що Вам потрібне. Для того, щоб почати, спробуйте взяти до уваги декілька нескладних порад, які, напевне, виявляться для вас корисними.

Не пити першу чарку

Яка за рахунком чарка виводить вас з ладу? Третя? Одинадцята? Двадцята? Якби ми тільки знали,  як зупинитися до неї ! А між тим процес, який ми не можемо контролювати, починається з однієї — першої чарки. Як правило, ми цілком упевнені, що ”ще по одній — і досить”. Потім ще по одній. Потім ще… І ще…

Абсолютно достовірним є той факт, що ви просто не зможете “перебрати”, якщо не вип’єте першу чарку.

Саме перша чарка є тією самою “фатальною”, оскільки за нею йдуть усі інші. Так що Вам варто відмовитися не від десятої або двадцятої, а усього лиш від першої.

Жити сьогодні

Анонімні Алкоголіки — це спосіб життя сьогоднішнім днем. Ми розрізаємо великий “пиріг життя” на більш дрібні шматки, які набагато легше утримати в руках. Ми залишаємося тверезими лише сьогодні — день за днем, година за годиною. Будь-яку роботу ми робимо, вирішуючи завдання одне за одним, але не все відразу. Так само, одну за одною, ми поступово вирішуємо всі свої проблеми. І так само, працюючи за Програмою, ми поступово, один за одним, розгрібаємо завали свого минулого. Ми сумлінно вчимося доручати своє життя і свою волю під опіку Вищої Сили, як Її розуміє кожен з нас.

Навчаючись жити за принципами АА, ми звертаємося по допомогу до інших членів Товариства, до своїх спонсорів і до своєї Вищої Сили, завдяки якій більшість з нас і знайшли свій шлях до одужання.

Регулярно ходити на збори

У Вашому розпорядженні великий вибір груп АА. Дістаньте розклад зборів. Його можна отримати практично у будь-якій групі. Якщо вийде, перші три місяці ходіть щодня. Як кажуть в АА — “90 днів — 90 зборів”. Відвідуйте збори коли бажаєте це зробити і навіть коли не бажаєте. І ходіть на збори особливо тоді, коли вам цього менш за все хочеться. Багато хто з нас починав свій шлях в тверезості “через не можу”, і нам не довелося у цьому розкаюватися.

Знайти свою домашню групу

Зазвичай, більшість членів АА протягом років виявили важливість того, щоб належати до однієї групи, яку вони називають “домашньою”. Це група, у якій вони беруть обов’язки по служінню і намагаються підтримувати дружні стосунки. І хоча всі члени АА, зазвичай, бажані на всіх групах і почуваються “як вдома” на будь-яких з цих зборів, концепція “домашньої групи” й досі залишається найміцнішим зв’язком між членом АА і Товариством.

Домашня група — це та група, куди ви йдете регулярно, щоб стати тверезим і залишатися тверезим, і де ви відчуваєте себе частиною єдиного цілого. Домашня — це група, в якій Ви продовжуєте духовно зростати і де Вас оточують друзі, з якими вам не хочеться розлучатися. Домашня група — це група, де Ви відчуваєте необхідність віддавати те, що отримали і знаходите задоволення у служінні.

Ми стаємо членами АА, як тільки ми говоримо, що ними стали; так само, ми стаємо членами групи, якщо сказали, що ними стали.

Проте ваше членство у домашній групі не повинно утримувати Вас від відвідування інших. Відвідуйте стільки зборів, скільки вважаєте за потрібне… І навіть більше.

Вибрати спонсора

Що АА розуміє під спонсорством? Щоб приєднатись до деяких організацій Ви мусите мати спонсора – людину, яка ручається за Вас і представляє як особу відповідну для членства в цій організації. Але це, безумовно, не у випадку з АА. Ми раді прийняти до себе кожного, хто має бажання припинити пити!

В АА спонсор і підспонсорний зустрічаються як рівні так само, як це робили співзасновники АА Білл та доктор Боб. По суті, процес спонсорства представляє собою таке: алкоголік, який вже досяг певного прогресу у програмі одужання на постійній і індивідуальній основі ділиться з іншим алкоголіком, який намагається досягти або зберегти тверезість за допомогою АА.

Коли ми вперше починаємо відвідувати збори АА, ми можемо почуватися розгубленими, хворими та стривоженими. Хоча люди на зборах охоче відповідають на наші запитання, лише цього недостатньо. Між зборами у нас виникає багато інших запитань; ми усвідомлюємо, що потребуємо постійної близької підтримки, коли ми починаємо вчитися як “жити тверезим”.

Отже, ми вибираємо члена АА, з яким ми можемо почуватися комфортно, когось, з ким ми можемо говорити вільно та конфіденційно, та ми просимо цю людину бути нашим спонсором.

Деяким з нас вдавалося стати тверезими і без спонсора, але пізніше ми визнавали, що якби ми їх мали, якість нашої тверезості покращувалася б набагато швидше. Спираючись на свій досвід, ми заявляємо, що у Вас набагато більше шансів залишитися тверезим, коли у Вас є спонсор.

Спитайте декількох членів АА, як вони знайшли своїх спонсорів, прочитайте брошуру “Запитання і відповіді про спонсорство”. Більшість членів АА будуть раді Вам допомогти.

Спонсор завжди може вислухати Вас; допомогти Вам, як зрозуміти Ваші проблеми, так і вирішити, що з ними робити; запропонувати, як вчинити — або розповісти про те, що у схожій ситуації “спрацювало” для нього. Іншими словами, спонсор допоможе вам застосовувати в житті Програму “12 Кроків” і буде з Вами поруч на шляху одужання. Ви можете розраховувати на спонсора у всьому, що стосується його частини спільної роботи над одужанням, а також на його підтримку у всьому, що стосується Вашої частини цієї роботи.

Читати літературу АА

Основним джерелом, що узагальнює досвід АА, є книга “Анонімні Алкоголіки”, яку ще називають Великою Книгою. В ній міститься усе необхідне для отримання духовного досвіду одужання. Ми знаходимо, що коли намагаємося робити те, що пропонує Велика Книга, ми залишаємося тверезими. У деяких з нас настільки “відморожені” мізки, що ми ніяк не могли погодитися з тим, що читали, або до хрипоти сперечалися, чіпляючись до кожного слова тексту. Виявилося, що в таких випадках корисно якомога частіше ходити на збори груп АА.

Книга “12 Кроків і 12 Традицій” є коментарем до Великої Книги і більш розгорнуто розповідає про практику кожного Кроку Програми і про сутність Традицій АА — духовних і організаційних принципів життя нашого Товариства.

У книзі “Жити тверезими” міститься безліч простих практичних рекомендацій, як утриматися від першої чарки і налагодити своє життя. Багато хто з нас вважає цю книгу корисною ще й тому, що вона написана звичною мовою і не містить специфічних “програмних” виразів, з якими ми спочатку не були знайомі.

Ми сподіваємося, що Ви за першої ж нагоди придбаєте усі ці книги, прочитаєте їх і… не раз будете перечитувати.

В АА є багато хорошої літератури. Ми сподіваємося, що ви будете обзаводитися нею — і вона допоможе вам на шляху до одужання.

Усю необхідну літературу ви зможете придбати у своїй групі або через наші служби, адреса яких наводиться нижче.

Користуватися  “телефонною терапією” 

Більшість членів АА будуть раді дати Вам свій номер телефону, і їм буде приємно, якщо Ви зателефонуєте, повідомите, що Ви тверезі — і попросите відповісти на Ваші запитання. Запишіть декілька телефонів тих людей, чия тверезість вам подобається.

Звертатися до секретаря групи

Якщо Вам потрібна допомога, а Ви не можете зв’язатися зі своїм спонсором, подзвоніть секретарю Вашої домашньої групи. Це та людина, яка напевно зможе бути Вам корисна.

Якщо Вам потрібна якась література АА, а Ви не можете її дістати — спитайте  про неї у секретаря.

Якщо Вам необхідно поїхати в інше місто і Вам потрібно дізнатися, чи є там групи АА, — спитайте про це у секретаря.

Якщо Ви хочете щось зробити для групи, взяти участь у колективному Дванадцятому Кроці, або Вам просто потрібен телефон когось з членів групи — звертайтеся до секретаря.

Так само, як і Ваш спонсор, секретар групи докладе усіх сил, щоб вам допомогти.

І навіть якщо Ваш секретар не в змозі допомогти Вам розв’язати проблеми — пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися до інших членів АА чи Вашої домашньої групи, як також зателефонувати в наші служби:

+38 067 788-35-34
+38 063 223-94-72
+38 095 043-21-00
або написати нам: info@aa-zakhid.org.ua