Як мені приєднатися до АА?

Ви стаєте членом АА, якщо ви заявите про це. Єдиною вимогою для того, щоб стати членом АА, є бажання кинути пити, і багато з нас не були повністю віддані цьому, коли вперше прийшли в АА.

Немає вступних або обов’язкових внесків для членства в АА; ми утримуємо самі себе через наші власні пожертвування.

Більшість чоловіків та жінок звертаються до АА, коли вони питтям досягають свого дна. Але це не завжди так. Ряд людей вступили до Товариства довший час після того, коли вони випили, як сподівалися, востаннє.

Кількість жінок, які знаходять допомогу в АА стосовно своєї проблеми пиття, щоденно зростає. Приблизно 1/3 частина теперішніх членів становлять жінки; їх частка серед новачків постійно зростає. Як і чоловіки в Товаристві, вони представляють усі можливі верстви суспільства і способи пиття.

Однією з найбільш підбадьорюючих тенденцій зростання АА є той факт, що все більше молодих чоловіків і жінок привертаються до програми перед тим, як проблема пиття приводить їх до повного краху. Тепер, коли прогресуючий характер алкоголізму є краще зрозумілим, ці молоді люди визнають, що, якщо ти алкоголік, то найкраще зупинити хворобу на початку.

При зародженні цього руху загально вважалося, що єдиними логічними кандидатами в члени АА є ті чоловіки і жінки, хто втратив роботу, вибився з життєвої колії, повністю розбив своє сімейне життя чи якось інакше ізолював себе від нормальних суспільних відносин за довгі роки.

Сьогодні до АА звертаються багато двадцятилітніх. Деякі ще підлітки. Більшість із них ще мають роботу і сім’ю.

Нашою “спільною проблемою” є алкоголізм. Чоловіки і жінки, які вважають себе членами АА, є і завжди будуть алкоголіками, навіть якщо в них можуть бути ще й інші згубні звички. Вони нарешті визнали, що більше не можуть вживати алкоголь у будь-якій формі; тепер вони цілком уникають його. Важливим є те, що вони не намагаються подолати цю проблему самостійно. Вони виносять її на обговорення з іншими алкоголіками. Цей обмін “досвідом, силою і надією”, безумовно, є основним елементом, що дозволяє їм жити без алкоголю і, в більшості випадків, навіть без бажання випити.

Відсутність правил, розпоряджень чи примусів є однією з унікальних рис АА, як місцевої групи, так і всесвітнього товариства. Немає постанов про те, що член АА мусить відвідати певну кількість зборів за певний період часу.

Зрозуміло, що більшість груп мають неписану традицію, що того, хто все ще п’є і своєю нестримною поведінкою перешкоджає зборам, можуть попросити вийти; ту ж саму людину з радістю приймуть у будь-який час назад, якщо він не заваджатиме зборам. Тим часом члени групи зроблять все можливе, щоб допомогти цій людині дійти до тверезого способу життя, якщо вона має щире бажання перестати пити.

 Для групи АА

Група АА – остаточний голос Товариства

“Анонімних Алкоголіків називають організацією з перевернутою структурою (перегорнутою догори дригом), тому що :остаточна відповідальність і остаточні повноваження світових служб АА належать групам, а не довіреним особам, Рада загального обслуговування чи Офісі загального обслуговування у Нью-Йорку”.

Вся структура АА покладається на участь та свідомость окремих груп, а те, як кожна група веде свої справи, поширюється на АА повсюди. Таким чином, ми завжди особисто усвідомлюємо свою відповідальність за власну тверезість, а, як група – за донесення послання до алкоголіка, який все ще страждає і звертається до нас за допомогою.

Суттєва частина роботи групи АА виконується алкоголіками, які одужують у Товаристві, і кожен з нас має право виконувати наше служіння АА у спосіб, який ми вважаємо найкращим у дусі Традицій. Це означає, що ми функціонуємо демократично, усі плани дій групи ухвалюються більшістю голосів.

Жодна особа не може бути призначеною діяти від імені групи, або Анонімних Алкоголіків у цілому.

Кожна група настільки ж унікальна, як відбиток великого пальця, і підходи до передання послання тверезості різні не тільки серед різних груп, але і серед різних регіонів. Діючи самостійно, кожна група окреслює свій власний шлях. Чим більш поінформовані члени, тим міцніша і більш згуртована група, і більша впевненість: коли новачок звернеться по допомогу – АА завжди буде поруч.

Більшість з нас не можуть одужувати, якщо відсутня група. Як говорив Білл: “Кожний член усвідомлює, що він є лише часткою великого цілого. … Він засвоює, що галас прагнень і амбіцій всередині нього має вгамуватися, якщо це може зашкодити групі. Стає ясним, що повинна вижити група, бо поодинці – не вижити”.

Що таке група АА?

Як чітко заявляє розгорнута форма Третьої Традиції: “До членства в АА ми повинні включати всіх, хто страждає від алкоголізму. Таким чином, ми не можемо відмовити нікому, хто бажає одужати. Членство в АА не пов’язано з грошима або з умінням пристосовуватись. Будь-які два або три алкоголіки, що зібралися разом, щоб бути тверезими, можуть називати себе групою АА за умови, що як група вони не належать до іншої організації”.

Подальше уточнення визначення групи АА можна знайти у Дванадцяти Концепціях Всесвітньої Служби. Концепція дванадцята, шосте застереження:

  • не призначається жодних стягнень за непогодження з принципами АА;
  • не стягуються будь-яка плата або внески – лише добровільні пожертви;
  • з АА не виключається жоден член – членство завжди є індивідуальним вибором;
  • кожна група АА веде свої внутрішні справи, як вона бажає – вона цілковито утримується від дій, які можуть зашкодити АА в цілому; і останнє
  • будь-яка група алкоголіків, що зібралися разом задля тверезості може називати себе групою АА, за умови, що вона не має іншої мети або не належить до іншої організації.