Тільки Ви можете вирішити, чи хочете спробувати АА – чи думаєте, що може воно Вам допоможе.

Ми, хто є в АА, прийшли тому, що врешті-решт  відмовилися від спроб контролювати своє пиття. Нам дуже не хотілося визнавати той факт, що ми ніколи не зможемо пити безпечно. Тоді від інших членів АА ми почули, що ми хворі. (Ми й самі вже давно про це здогадувались!). Ми виявили, що багато людей так само страждають від почуття провини, самотності та безнадійності. Ми дізналися, що наші почуття були викликані хворобою, яка має назву алкоголізм.

Ми вирішили спробувати подивитися правді у вічі – що алкоголь зробив з нами. Ось деякі питання, на які минамагалися чесно відповісти. Якщо відповідей ТАК було чотири або більше, то це вказувало на наявність у нас серйозної проблеми з випивкою. Спробуйте і Ви. Пам’ятайте, що немає нічого ганебного у визнанні того, що у вас є проблема.

 1. Чи бувало так, що Ви вирішували не пити тиждень або близько того, але Вас вистачало тільки на день-два?

Більшість з нас, членів АА, давали найрізноманітніші обіцянки самим собі і своїм сім’ям. Ми не могли їх дотриматися. Потім ми прийшли до АА. Там нам сказали: ”Просто спробуйте не пити сьогодні”.  (Якщо Ви не вип’єте сьогодні, то Ви і не нап’єтеся сьогодні.)

ТАК c                   НІc

 1. Чи хотілось би Вам, щоб оточуюч іперестали говорити про Вашу випивку і про те, що Вам треба робити?

В АА ми нікому не вказуємо, що йому робити. Ми просто розповідаємо про своє пиття, до яких проблем це призвело, і як ми зупинилися. Ми будемо раді допомогти Вам, якщо Ви захочете цього від нас.

ТАК c                   НІc

 1. Чи намагалися Ви переходити з одного виду випивки на інший, маючи надію, що це допоможе Вам не напитися?

Ми перепробували різні способи. Ми розбавляли випивку, вживали лише пиво, не пили коктейлів, намагалися пити лише у вихідні. Що б Ви не сказали – ми пробували це також. І коли ми випивали будь-що, що містить алкоголь – ми зрештою напивалися.

ТАК c                   НІc

 1. Чи доводилося Вам протягом останнього року випивати вранці?

Вам потрібно випити, щоб рухатися далі, або щоб Вас припинило трусити? Це вірна ознака того, що Ви п’єте більше ніж інші.

ТАК c                   НІc

 1. Чи заздрите Ви тим людям, котрі можуть пити без неприємних наслідків?

Час від часу багато з нас дивувалися, чому ми не схожі на більшість людей, які дійсно можуть пити або не пити.

ТАК c                   НІc

 1. Чи траплялися у Вас протягом останнього року проблеми через випивку?

Лікарі стверджують, що якщо у Вас проблема з алкоголем і Ви продовжуєте пити, то буде тільки гірше – ніколи краще. Врешті-решт Ви помрете, або опинитеся у закритому закладі до кінця свого життя. Єдина надія – припинити пити.

ТАК c                   НІc

 1. Чи виникали у Вас через випивку проблеми в сім’ї?

Доки  ми  не  прийшли  в АА, багато хто з нас казав, що до випивки нас підштовхують домашні негаразди або поведінка оточуючих. Ми відмовлялись бачити, що саме наша випивка посилювала усі неприємності. Вона ніколи і ніде не вирішувала жодних проблем.

ТАК c                   НІc

 1. Чи траплялося так, що випиваючи в компанії, Ви прагнули перехопити додаткові чарки, тому що Вам невистачало?

Більшість з нас  “трохи приймали”  заздалегідь, якщо очікувалося,  що це буде  “не та”  компанія.  І якщо би  випивка не була подана досить швидко, ми пішли би у якесь інше місце щоб випити.

ТАК c                   НІc

 1. Чи говорили Ви собі, що можете перестати пити у будь-який момент, як тільки захочете, хоча часто напиваєтеся навіть тоді, коли зовсім не збираєтеся цього робити?

Багато хто з нас через оману почали думати, що ми п’ємо тому, що бажаємо цього. Прийшовши до АА ми дізналися, що коли ми починали пити, ми вже не могли зупинитися.

ТАК c                   НІc

 1. Чи траплялось Вам прогулювали  роботу  або  навчання  через  випивку?

Зараз вже багато хто з нас визнає, що досить-таки часто не виходили на роботу, кажучи, що “захворіли” –  хоча насправді були п’яні або у похміллі.

ТАК c                   НІc

 1. Чи траплялись у Вас провалпам’яті?

Маються на увазі випадки, коли ми пили протягом годин або днів, яких не можемо пригадати. Прийшовши до  АА, ми переконалися, що це – одна з явних ознак пиття алкоголіка.

ТАК c                   НІc

 1. Чи з’являлося у Вас коли-небудь відчуття, що якби Ви не пили, то Ваше життя було б кращим?

Багато хто з нас починав пити тому, що пиття неначебто покращувало нашежиття, принаймні ненадовго. На момент приходу в АА ми відчували, що потрапили в пастку. Ми пили, щоб жити, а жили – щоб пити. Ми були хворі і втомлені — бути хворими і втомленими.

ТАК c                   НІc

РЕЗУЛЬТАТ:    ТАК ______НІ ______     

Що Ви нарахували?

Чи Ви відповіли ТАК на чотири або більше запитань? Якщо так, то, ймовірно, у Вас проблема з алкоголем. Чому ми це кажемо? Тому, що це казали тисячі людей в АА протягом багатьох років. Вони дізналися правду про себе на своєму власному гіркому досвіді. Та все ж тільки Ви можете вирішити, що АА дла Вас. Спробуйте підійти до цього неупереджено. Якщо Ви скажете ТАК, ми будемо раді показати Вам, як ми самі перестали пити. Просто зателефонуйте.

АА не обіцяє вирішити проблеми Вашого життя. Але ми можемо показати Вам, як ми вчимося жити без випивки – «тільки сьогодні». Ми тримаємося подалі від першої чарки. Якщо немає першої чарки, не буде і десятої. І коли ми позбулися алкоголю, ми побачили, що наше життя стало набагато більш керованим.

 

Як Ви можете знайти А.А. у Вашому місті

Для початку, якщо Ви це читаєте, Ви можете знайти групи АА на нашій веб-сторінці. У Полтаві працює центральний Офіс АА, де головним чином працюють волонтери АА.

 

Волонтери будуть раді відповісти на Ваші запитання і/або сконтактувати Вас  з тими, хто може допомогти. Офіс УЦО АА України працює щоденно з 10 до 16 години, крім суботи та неділі, тел.  (044) 592-95-13. Можна відправити електронний лист на адресу: info@aa.org.ua

 

Поштова адреса Центру: 

Український Центр Обслуговування АА 36042 м. Полтава. Український Центр Обслуговування знаходиться вул. Героїв АТО, 116 кор. 1, Україна, 36023.

Тел.: (+38096) 527-8752, (+38099) 928-9378,

(+38093) 573-0355

E-mail: aa.ua.gso@gmail.com

У Львові контактний телефон львівського АА:

+38 067 788-35-34;

+38 063 223-94-72;

+38 095 043-21-00;

Ел. скринька: info@aa-zakhid.org.ua